Се чудам како е можно граѓаните да одбиваат да се вакцинираат бидејќи вакцините имале нус ефекти, а не го читаат упатството за употреба на антибиотици, рече вечерва во „Само вистина“ д-р Никола Пановски, зборувајќи за новата вакцина за коронавирусот и контраверзиите што во последните неколку дена се шират по социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.