Микробиологот Никола Пановски препорачува воведување на полициски час како мерка во борбата против вирусот.

Во изјава за „Канал 5“ вели дека вчерашните бројки ќе бидат краткотрајни, бидејќи се очекуваат уште поголеми бројки.

Додава дека есента е позната по респираторните инфекции и со оглед на тоа што луѓето се прибраа внатре и многу полсено ја шират болеста отколку внатре, очекувани се бројките.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.