Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, повика на масовно присуство на утрешниот протест, што од 12.30 до 14 часот ќе се одржи пред Владата и пред МНР.

Браќа и сестри, утре во што поголем број, со автомобили, велосипеди, тротинети, пешки да се собереме од 12:30 до 14 часот пред Влада и МНР, да го блокираме собраќајот пред овие институции (со исклучок на брза помош, нормално) и да побараме #ОставкаНаЗаевСлободаНаНародот – порача Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.