Александар Пандов смета дека за Зоран Заев, Венко Филипче и Кочо Анѓушев е потребен народен суд.

Заев само што ни соопшти дека не ја прифаќа оставката на Филипче, пошто ,,истрагата е во тек”!
Сите вчера видовме како за само три минути, петнаесет (15) луѓе живи изгореа во конејнерите нарачани од Филипче, направени од Кочо, а договорот меѓу нив го оверил Заев, тој ќе чекал утврдување на кривична одговорност!
Вие сте монструми и за вас тројца е само народен суд, на плоштад да ви суди!!!, пишува Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.