Ако говориме со боксерски речник, Заев е во класичен нокаут. Остануваат 74/5 дена народно одбројување до неговото конечно паѓање од тронот. Изборите ќе бидат чисто оверување од страна на народот, дека апашите, предавниците и криминалците се за во други институции, а не да ни ја водат Македонија во пропаст, пишува Александар Пандов на Фејсбук илустрирајќи го своето мислење со фотографија од лидеската средба, на која премиерот Зоран Заев изгледа очајно и загрижено.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.