Александар Пандов на социјалните мрежи реагираше на денешниот црн биланс од заразени и починати од коронавирус.

После денешниов црн понеделник прва работа што треба да се направи во Македонија е итно распуштање на комисијата за заразни болести, на чело со политикантот и пионче на Заев и Филипче, Жарко Караџовски, и на негово место да се постави проф д-р Вело Марковски.

Второ, да прашам, има ли во Македонија психијатар да поразговара со ликов? Во кој свет живее црпнатиов? Та нели до вчера викаше дека на 21-ви Јуни ќе одел на избори!

После денешниов црн понеделник прва работа што треба да се направи во Македонија е итно распуштање на комисијата за…

Posted by Александар Пандов on Monday, June 1, 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.