Алелсандар Пандов денеска на својот фејсбук профил напиша:

Паднаа двата главни столба на кои се темелеше оваа хунта. Прво падна Катица, а утре конечно по две и пол години терор, паѓа и Заев. Останува уште народот да си ја земе судбината на 12-ти Април во свои раце и официјално ги изногира овие бандити и рекетари!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.