Споредлувајќи фотографија од премиерот Зоран Заев, поранешниот генерален секретар Драги Рашковски, кој утрово беше приведен и поранешниот градоначалник на Ново Село Боро Стојчев, познат како Боро Малборо поради тоа што беше осуден за обид за шверцување на цигари, политичкиот аналитича Александар Пандов вели дека тие се пандан на српските криминалци српските Аркан, Легија и Веља Невоља.

Пази каква тројка: Боро Мал Боро, Драги Тендер Рашковски и Зоран Евро Заев.
Оваа криминална багра е македонскиот пандан на српските: Жељко Ражњатовиќ Аркан, Милорад Улемаг Легија и Веља Невоља!!!, вели Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.