На аферите и скандалите кои директно се врзани за Оливер Спасовски нема крај, порача политичкиот аналитичар Александар Пандов.

Денес претседателот на ВМРО, Христијан Мицкоски, обзнани дека покрај штанцањето на пасоши за мафијаши, во МВР на Спаовски, издадени се дупликат матични броеви за неверојатни 20.000 граѓани кои нормално имаат различни адреси, а со самото тоа и можност на избори да гласаат по два пати!

 

Пример: Јас како Александар Пандов со мојот матичен број 2704971хххххх и адреса на живеење во општина Кисела Вода, имам и уште еден идентитет со друго име Сашо Пандев ист матичен број 2704971хххххх и место на живеење во општина Зелениково и најважното можност два пати да гласам на избори и во двете општини!

Оливер вака ли бе со Заев ги крадете изборите?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.