Во јавноста не стивнуваат реакциите по веста дека МВР не може да го пронајде Сашо Мијалков откако му беше одреден куќен притвор во текот на викендот. Аналитичарот Александар Пандов бара оставки од владата, зошто на Оливер Спасовски повторно „му избега“ некој.

Ха ха ха. Оливер и сега бе пајак?
Ми текна. Притвори го Миле!, пишува Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.