Нема поголема лажовчина од Зоран Заев, реагира аналитичарот Александар Пандов, по обвинувањата на премиерот дека сите молчеле додека поранепниот премиер Никола Груевски се возел во хеликоптер, а денеска реагираат за него.

По овие обвинувања преку „Фејсбук“ кратко се обрати и Груевски, кој напиша дека никогаш не се возел со хеликоптер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.