На таблава фали уште Фатиме кучето што не си го вработила во СЈО. Него повторно ќе прашам, кога ние Македонските граѓани ќе имаме можност да видиме на што и за што овие потрошија 15.000.000 евра наши, народни пари? Мене многу ме интересира, а претпоставувам и вас колку овие братучедки и братучеди, синови и ќерки, сопруги и мажи, Боки Бургија, земале плата?- напиша на својот Фејсбук, Александар Пандов.

Понатаму во неговиот статус тој пишува:
Да му ја покажеме на Прибе ,,систематизацијава” и да го прашаме човекот што мисли за предлогот на Заев ,,братсково стебло” топтан да го префлиме во обвинителството на Рускоска?
Ако за ова се молчи и толерира, тогаш ние и не заслужуваме ништо подобро. Очекувам во овој случај да биде постапено онака како се постапува во развиените западноевропски земји, а тоа е да одговараат и да бидат санкционирани обвинителките, судиите и директорите, а не нивните деца и внуци!
#НемаПравдаНемаМир- напиша Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.