Ракциите на социјалните мрежи не запираат, луѓето се револтирани откако слушнаа како Заев си го пцуе народот. Аналитичарот Пандов на свој начин му порача на Заев дека народот скапо ќе му наплати на избори за неговото лицемерно политиканство.

Зоран Заев:
,,Ебаму името (Македонија) ебаму“
,,Ебем ти таков народ (Македонски)“
Пандов: Копито, бај д веј, е баш тој народ што го разебуваш каде ќе стигнеш, така слатко ќе ти се изнаебе, да не знаеш главата каде ти е!, ова на Фејсбук го напиша Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.