Од исказот на Орце Камчев јасно се гледа кој е главата на ректот, пишува на Фејсбук Александар Камчев.

Топло ви предлагам да го прочитате исказот кој го има дадено Орце во обвинителство, за да немате никакви дилеми кој е главата на Рекетот. После ова е сосема јасно дека токму Зоран Заев правел се да ја стопира и пролонгира олку време самата истрага! Вчудоневидува како после овој исказ, кој патем речено е даден на почетокот на мај, Рускоска се уште ги нема повикано како осомничени сопружниците Ременски и Шеќерински, како и Зоран Заев, прашува тој.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.