Александар Пандов за денешното обраќање на Заев, на својот фејсбук профил напиша:

Евреите се единствен народ во светот кој во историјата страдале и злопателе повеќе од нас, Македонците. Околу шест милиони Евреи го губат животот во концентрациони логори за време на фашистичката окупација на Македонија и Европа во период од 1939 до 1945 г. Муртинската дилајла истиот тој геноцит, етничко чистење и истребување го сведува на нивна традиција.
Зајко, Бог простува, можеби и долгата рака на ВМРО да ја избегнеш, ама Израел да го навредуваш не знам колку ти е паметно

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.