Системот ни е во полна готовност, еве го доаѓа, му спаднала температурата!

Вака коментира на Фејсбук Александар Пандов, откако обвинетиот Сашо Мијалков денеска по 40 часа потрага на полицијата по него, се појави во обвинителството да го земе решението за домашен притвор.

Тој рече дека не знаел оти го барале, бил болен, имал висока температура, над 40 степени и решил да се самоизолира бидејќи имал симптоми на ковид-19.

Системот ни е во полна готовност😂!

Posted by Александар Пандов on Tuesday, 23 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.