Александар Пандов го потсетува премиерот Зоран Заев на силните протести што Македонци од Пустец добивале пасоши. Колкави бедници сте вие, вели Пандов, кога се знае дека повеќе од 200 мафијаши и криминалци од највисок ранг добиле пасоши издавани од македонското МВР.

 

Заев, „Долина на волците” ја направивте Македонија со Оливер. Нема мафијаш во регионов на кого не сте му дале македонски пасош. Мафијашко гнездо ни ја направивте државата. А пред неколку години протестиравте поради тоа што им беа издавани пасоши на наншинците од Пустец. Какви бедници сте вие.

Заев, ,,Долина на волците” ја направивте Македонија со Оливер. Нема мафијаш во регионов на кого не сте му дале…

Posted by Александар Пандов on Wednesday, 7 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.