Вработени во СЈО загрижени за своите работни места му пишале писмо премиерот и на амбасадорите. Аналитичарот Александар Пандов, пак, им порача дека ако Заев не мисли на нив, народот мисли и дека на сите по список ќе им ја поцрни иднината.

Можеби на Заев и амбасадорите не им чуе за вас, ама бидете убедени јас и народот ве мислиме, како после промена на власта сите по список од тоа рекетарско и северџанско дувло ви ја направиме што поцрна иднината. Бидете уверени дека тогаш ќе ви биде посветено доволно внимание, им порача Пандов, додавајќи дека црно им се пишува.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.