Тоа што сега го очекува Македонската јавност, е прес конференција на потпретседателката на Македонското Собрание и пратеник, Фросина Ременски – Фрики, на која ќе ја обзнани нејзината ОСТАВКА на овие функции! Народот не ја плаќа за таа да ги рекетира, ова вечерва го објави на својот Фејсбук аналитичарот Александар Пандов.

Осомничената благодарение на нејзините државни фунции, на страна потпретседателка на СДСМ, жена на Јовче началник во УБК сегашна АНБ, му била прва ,,пратиља” на Боки Тредичи и била ,,жирант” кога овој одел да ги убедува бизнисмените дека треба да им дадат пари ако не сакаат да си имат проблеми со Катица и Заев.

Иначе се распрашав по луѓе колку е предвидена казна за нејзиното дело, сите ми одговорија од 3 до 10 години затвор, стои во статусот на Пандов.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FAleksandarPandov.MKD%2Fposts%2F135730227822118&width=500″ width=”500″ height=”549″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allow=”encrypted-media”></iframe>

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.