Кате те гледав и на влегување кај Вилма и од како сврши со неа. Те немав видено од одмор па морам да ти кажам, малце си ми си се поправила, ама ако. Како крофничка си полна џем од смокви мацната во прав од шеќер. Прво да ти кажам се вознемирив кога го видов оној Павлески со тебе, познавајќи те дека не ти оди нешто баш во тројка. Да те потсеќам ли на што се сведе тројката со ,,ангелчињата” Фатиме и Ленче? Вчера го читам Латас пишува во тројка те имало на слика со несреќине Шеќеринска и Боки Тредичи кај него дома. Капак на се ми беше на крајот кога го видов Стеван како одзади те држи со дланка за рамо и те влече назад кон него, да бев таму ќе го плеснев по рака, пишува политичкиот аналитичар Александар Пандов на Фејсбук за Катица Јанева која денеска даде исказ во ЈО за Рекет.

Јас па само со критика и не стигнав да те прашам, како си помина? Читам Вилма не можела да се воздржи па уште пред врата почнала да те гушка и целува. Шта речи! Што така не ги гушкаше Горан Ќосето и Игор Југ? Важно ти ме послуша и си се пријави за сведок. Уште поважно им кажа дека си невина и дека знаеш каде се парите па они сега нека му ја мислат. Дупи си ги кога ти се може. Гледаш овие само од рекет и уцена се разбираат, додава тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.