Александар пандов на својот фејсбук профил напиша:

Денес во Србија пристигнаа уште 1.000.000 вакцини. Таму вакцинирањето е започнато уште од 24.12 минатата година. Веќе од вторник кај нив ќе започне вакцинирањето и на новинарите. Србија не е членка на НАТО.

Кај нас Филипче, Заев и Пендаровски успееа да обезбедат дел од фрижидерите потребни за чување на вакцини кои ги очекуваме да дојдат во февруари. ДНО. Понеспособна влада нема во регионов и цела Европа!

Денес во Србија пристигнаа уште 1.000.000 вакцини. Таму вакцинирањето е започнато уште од 24.12 минатата година. Веќе од…

Posted by Александар Пандов on Saturday, 16 January 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.