Аналитичарот Александар Пандов се огласи на Фејсбук по повод протестот на земјоделците

Црпнат бе, несреќо една, нели ти беше земјоделец, нешо ова она? Што е работава, ај што крена раце од нив, слушам си однел полиција за да ставиш рака на нив. Како те поставија на власт, тебе од земјоделие само за марихуана те интересира! Дозволи им тогаш и на обичните земјоделци да можат да си одгледуваат трева, а не да се мачат со чување тутун, ориз, лозје или јаболки. За млекопроизведувачите ич да не отварам уста. Ене го Миленко, човекот крај со крај не може да врзе со козите, а од сликава можам да сфатам дека и на краварите не им е нишо подобро.

#ЗаевГотовСи
#ДолеХунта- напиша Пандов на Фејсбук

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.