Тоа дека после државниот удар кој го направија Заев и СДС на 27 април 2017 година, со Македонија ќе владее тоталитарна хунта, која нема да почитува Устав и закон, сите го знаевме уште тогаш.
Но, тоа дека вака брутално ќе ги прекршуваат законите чисто за да ни покажат и докажат колку се моќни, мислам дека на никого не му паѓаше на ум.
Па еве ве прашувам, ако за вас не важат законите кои самите вие ги носите, зошто треба да важат за народот?
#ЧеСиЛежите – коментира Александар Пандов на својата фејсбук странца.

Денеска во Собранието, пратениците на владејачката коалиција, Бисера Костадиновска Стојчевска од СДСМ и Мирослав Богдановски од ДОМ и покрај тоа што се заразени од ковид-19 дојдоа во Собранието за да гласаат облечени во скафандер.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.