Истиот ден кога Рускоска тврди пред медиумите дека освен Заев во исказот на сведокот, поточно сведоците кои биле жртви на Рекет, нема други политичари, повторно читаме дека сепак покрај Заев во ова рекетарско здружение членувале и Шеќеринска, Ременски, Димитров, пишува на Фејсбук Александар Пандов.

За него е срамно што обвинителката лаже, па ја повикува ако не може да го издржи притисокот од овие политичари, да се повлече.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.