Аналитичарот Александар Пандов на социјалните мрежи прашува ако докажан шпион како Верушевски, поради својата „невиност“ за одлежани 344 дена добива 42.000 евра наши пари, патриотите и уставобранителите по падот на хунтава по колку треба да добијат?

Братот Горан Ангелов комуњариве го собраа на 28 ноември 2017. Тој ден паднаа поголем дел од патриотите од 27 април. Без никакви докази Русковска ги обвини за тероризам, поради своите родољубиви и патриотски чувства кон Република Македонија и еве безмалку 2 години се по затвори.

Прашањето ми е ако докажан шпион како Верушевски, поради својата ,,невиност“ за одлежани 344 дена добива 42.000 евра наши пари, патриотите и уставобранителите по падот на хунтава по колку треба да добијат?, прашува Пандов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.