Поранешниот Претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски на својот Твитер профил се огласи за претепувањето на поранешните министри Миле Јанакиески и Спиро Ристовски.

То жестоко го осуди судијата кој ја определил мерката притвор и посочи дека си игра со животите на поранешните министри. Панчевски побара одговорност од надлежните.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.