Владимир Панчевски потсети на уште една лага на СДСМ, дека ќе бидат реновирани Детското одморалиште на Пелистер и планинарскиот дом Копанки.

„КАМПАЊА ЛЕТУВАЈТЕ ВО МАКЕДОНИЈА! Среќа како што излажаа „ги реновираа” Детското одмаралиште Пелистер и Планинарскиот дом Копанки за „живот” во Македонија! Сега каде ќе летуваме???, пишува судијата додавајќи дека на лагата краток ѝ е вратот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.