Пакетчено што ви го дадоа, ѓоа со вакцини, отворете го. Може паштети да има внатре.
Мене појше ко за паштети ми е – коментира актерот Сашо Тасевски, редовен критичар на актуелните случувања.


Денеска Македонија ги доби рвите вакцини, подарок од соседна Србија. Беше организирана церемонија, црвн килим за дочек на долгоочекуваните вакцини. Сепак се работи за подарок, мала количина, главно наменета за здравствените работници.

Пакетчено што ви го дадоа, ѓоа со вакцини, отворете го. Може паштети да има внатре.
Мене појше ко за паштети ми е.

Posted by Sasho Tasevski on Sunday, 14 February 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.