Пациент заразен со корона вирусот е снимен како излегува од прозорецот на задната просторија на Одделот за инфективни болести од болницата во Гостивар, објави порталот Лајме.мк.

Гостивар е еден од најпогодените градови во Македонија од заразата, а од почетокот на пандемијата во градот се регистрирани 7503 случаи, а активни се 1394.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.