Ивор Мицковски на фејсбук пишува за Паркобраните кои порано ги бранеа дрвјата, а денес се тивки и глас не им се слуша.

Овие што ќе умираа како Паркобрани, замисли денес се спонзори или уста им се исушила збор не кажале за 100 згради во Кисела Вода кај Расадник, за стокуркатници кај Холидеј Ин, за некои нови милион згради кај Треска, за Аеродором што го преградија дамбетер од залижаниот, за доградбата на Скопје 2014 кое не го спомнуваат, ама битно за исти пари меѓу опција да тргнеш штетен мост и да го изградиш, они го изградија.
Какви махери луѓе мои, ама мора да се признае, на времето изгинаа за дрвата и Градот.
Сега му се насраа, не спасуваат битно од вмромвро, госпот да ни ги поживеее што работа ни завршија, пишува Мицковски на фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.