Софија Куновска, поранешна пратеничка и висока функционерка на СДСМ, а сега жестока критичарка на власта постирајќи го интервјуто на претседателот на МАНУ Љупчо Коцарев за Алфа телевзија вели:

Има, за среќа, оваа земја умни луѓе. Еден ваков е доволен за да ги победи сите полуписмени самозамислени „нобеловци“.

Има , за среќа, оваа земја умни луѓе. Еден ваков е доволен за да ги победи сите полуписмени самозамислени “нобеловци“.

Posted by Sofija Kunovska on Wednesday, 2 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.