Ако „Треба ли со бензин да се полиеме“ не беше доволен испад за еден ден од „нашиот“ премиер, Зоран Заев денеска рече дека веќе нема да одговара на новинарските прашања за трагедијата во модуларната болница во Тетово, зошто според него – станало банално:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.