Зоран Заев е на власт и државни позиции цели 18 години. Апослутно владее во Македонија цели 4 години. Ако Македонија има џелат тоа е Зоран Заев, а задолжен за геноцидот за сопствениот народ е Венко Филипче.


Народот очекува оставка, а не приказни за мали деца и бедни оправдувања кои треба да ги сокријат лагите на Заев, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Ова не се фотографии од новото возило на итна помош за кои моли директорот на Струмичката болница.
Ова не се фотографии од новиот клинички центар кој го вети, а не го изгради Зоран Заев.
Ова не е фотомонтажа од Инфективната болница каде гинат луѓе
Ова се чевлите на Зорица Заева сопругата на Зоран Заев кои вредат 900 долари, повеќе од плата на македонски лекар.
Ова е фотографија од Бентлито и Мајбахот на Заеви кои вредат колку 10 болнички возила кои ги нема македонското здравство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.