Актерот Тони Михајловски шеговито ги коментира фотографиите „пред и потоа“ на Фејсбук профилот на градоначалникот Димитриевски во кои ретко кој можеше да открие за каква промена станува збор.

Градоначалникот променил покрив.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.