Претседателот на БЕСА, Билал Касами, дојде во Собранието откако неговиот пратеник Кастриот Реџепи се откажа од гласање на недоверба на Влада.

– Не сум изненаден – рече Касами и влезе во Собранието.

Тој не одговори дали ќе има мнозинство за гласање на недоверба на Влада, туку кажа дека изјава ќе даде за половина час.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.