Претседателот на Националниот совет за евроинтеграции Александар Николоски информира дека поради трагедијата во Бугарија откажана е седницата на која беше планирано да се разговара за извештајот на Европската Комисија.
Исто така, тој изрази сочувство до семејствата на настраданите во трагичната несреќа во Бугарија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.