Состанокот на Комисијата за заразни болести која денеска требаше да одлучува дали ќе се воведуваат нови рестриктивни мерки за заштита од корона вирусот е откажан.

Министерот за здравство Венко Филипче информира дека состанокот на Комисијата е презакажан за утре.

Како што информираат од Министерството, во тек се подготовките за имунизацијата со вакцините на „АстраЗнека“ кои пристигнаа преку ковакс системот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.