Артан Груби вели дека има добри планови за Насер Зибери кој беше кандидат за премиер од ДУИ но за тоа не се договорија Заев и Ахемети.

Кандидатот ќе дојде како тек по четири години, ќе чекаме, но г. Насер Зибери но и ние и нашите коалициони партнери, но верувам и Албанците, имаме многу добри планови за г. Насер Зибери, за кои верувам дека се согласува и тој и решението да биде прифатливо и поздравено од сите Албанци, рече Груби.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.