Пратеникот Антонио Милошоски утре е повикан во обвинителството за гонење организиран криминал и корупција по допрен глас за „бомбата“ која ја објави за поранешниот премиер Зоран Заев.

Се очекува на обвинителката Русковска да и ги достави  материјалите од аудио материјалот  на кој се слуша како   Заев заедно со Јово Вангеловски и со Катица Јанева средувал и договарал поништување на случаите на СЈО.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.