Сашо Тасевски ги коментира последните пр-објави од Министерството за образование и наука во кои се вели дека многу професори и експерти ги поддржуваат реформите во образованието на министерката Мила Царовска.

Сексологот Финска, патолошка лажливка. Квичи наоколу дака ја поддржале сите професори за шугавите образовни реформи.
Како не ти е срам толку да лажеш. Освен купените партиски директори на училиштата и твоите невладини, никој жив не ти дава поддршка. Сите те плукаат и пцујат, вели Тасевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.