Новинарот близок до власта, Бранко Тричковски, со ужасен говор на омраза кон децата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

На својот Фејсбук профил, каде жестоко ги брани секој чекор на Зоран Заев, министрите и цела партија СДСМ, Тричковски често навредува и оцрнува некого.

Но, овојпат, со жесток говор на омраза, вмеша деца.

Граѓаните го осудија овој чекор на медиумската перјаница на Заев и бараат тој конечно да одговара за ова што го прави, a реагира и портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.