Осудените за „27 април“ својата правда ќе ја добијат кога ќе се најдат на слобода, кога ќе добијат рехабилитација и обештетување и кога Рускоска, Кацарска и целата тајфа која учествуваше во измислениот процес за тероризам ќе се најдат в затвор. За жал, тој филм изгледа нема да го гледаме –  коментира новинарот Дарко Јаневски.

Законот за амнестија на лицата осудени за настаните од 27 април 2017 година, кој беше поднесен од адвокатите Јанаки Митровски и Драган Пешевски, нема да се најде на дневен ред.

Од вкупно 99 пратеници, 40 гласале ЗА, 58 ПРОТИВ и еден ВОЗДРЖАН.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.