Точно 48 часа по ужасот во Тетово, Заев го нема во јавноста со одговори за несреќата. Два дена Заев молчи и бега да поднесе оставка за да ја ослободи истрагата од влијание кое ќе попречи на нејзината објективност и неутралност – велат од ВМРО-ДПМНЕ

Тие посочуваат дека оставката на Филипче не е доволна и истрагата ќе успее само Заев ако си поднесе оставка.

-Досегашното криење на Заев ни дава причини да веруваме дека се одвива процес за заташкување на доказите и прикривање на одговорноста.
Затоа брзо оставки, за објективна истрага и одговорност – додаваат тие.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.