Сè повеќе народ се собира пред Собранието, каде е крајната точка на маршот кој започна од Влада. Дождот не ги поколеба граѓаните и денеска да речат НЕ за ултиматумот од Бугарија, како и да побараат оставка од владата на Ковачевски.

Пред Собранието може да се видат голем број на македонски знамиња, млади и стари луѓе, како и видливо голем број на полициски сили.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.