Некогашен жесток критичар на Никола Груевски јавно признава дека не можел да замисли дека некогаш ќе го постира екс премиерот.

По 4 години од власт Твитерџијата објави видео каде Груевски најавува што се ќе стори Заев.

Остануваат уште две точки од најавените

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.