Пратеничката од СДСМ, Фросина Ременски денеска во Обвинителството направи увид во доказите во Обвинителството за организиран криминал и корупција што Вилма Русковска ги има против неа за случајот Меѓународен сојуз на Бојан Јовановски.

Предметот е се уште во фаза на истрага, а Обвинителството дополнително ќе треба да донесе јавно-обвинителска одлука. Ременски е осомничена дека помагала во извршувањето на делата „Измама“ и „Перење пари“ за кои се осомничени пет физички лица.

.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.