Оф леле лажење на Бугар Османи, коментира твитер профилот „Раскажувачот“

Бесемира не е вработена во протокол како почетник туку во сектор правни работи..

 

Плус има барање за издавање за безбедносен сертификат доверливо, што значи „почетников“ ќе чита државни тајни… – пишува на објавата.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.