Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи на прес конфернцијата рече дека ДУИ е задоволна од тоа тоа како се одвивал денешниот изборен процес.

Ние сме задоволни и чекаме победа на овие избори. Од утре чекаме да почнеме преговори за формирање на нова влада, а на другите партии им порачуваме да се обединат, рече Османи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.