„Министерот Бујар Османи ја претвори дипломатијата во засолниште за пропаднатите политичари’

Со оваа објава на фејсбук Арбен Фетаи од опозициската Алијансата на Албанците реагираше кон Османи, откако владини извори соопштија дека на синоќешната владина седница поминале уште шест предлози за амбасадори.“ – јави информативниот портал на албански јазик „ин7“.

„Ин7“ ја пренесува целосната објава на Фетаи:

„Теута Арифи амбасадор во Европската унија, Фрчковски во Обединетите Нации и Вејсел Мемеди во Рим.“
„Бујар Османи ја претвори дипломатијата во засолниште за пропаднати политичари. ‘Тенка’ е работата дека ќе добиеме датум за преговори.’ – нагласи Фетаи.“Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.