Додека траат внатрешните консултации, поддршка за успешен старт на преговорите стигнува и од нашите пријатели во самата Унија, пишува Бујар Османи на својот фејсбук профил.

Францускиот предлог е добар предлог, и не треба да ја пропуштиме оваа шанса за почеток на преговорите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.